Болки в коляното


1.Оздравях от болките ,които безпричинно се появиха в коляното ми на десният крак от вътрешната страна.От болки накуцвах.Случяйно ме  срещна възрастна жена , която ми каза как да се излекувам.

- Взема се 1 бурканче от лютеница и се напълва 3/4 с оцет независимо какъв е.
 
-В оцета се поставя 1 сурово яйце с черупката.

 -След 5-6 дни черупката отпада от яйцето. 

-Изважда се яйцето без черупката,разцепва се ципата.Тя се изхвърля с белтъка,а жълтъка  се връща обратно в оцета и се разбива добре.

-Добавя се 1 шишенце/80 мл./терпентиново масло /от аптеката/и се  разбива добре.Получава се бяло мляко ,миришещо на терпентин.Всяка вечер се капват по 10-15 капки на ръката и се разтрива болното място  2-3 пъти.Кожата поема разтвора ,сред което се слага вълнено парче и се  прави превръзка.Процедурата се повтаря докато болките отзвучат.Лично аз се излекувах за 12 вечери.Методи Омайски София 1172 ул."Апостол Карамитев"бл.10,вх.А ап.8./В-к"Зн" бр.11-96 год./

2.При артритни болки в коляното две рецепти:счукват се в хаванче 10  таблеткипаспирин,10 таблетки аналгин-хинин и 1 ч.л.нафталин.Сместа се обърква с 1.с.л.свинска мас.Намазва се коляното/  най-добре вечер/ и  се обвива добре.Това се прави 10 дни.Втора рецепта:смесва се по 1 ч.л. сяра,нишадър и морска сол се посипва върху парче плат намазан  с мед  до лепливост.Коляното се обвива добре с приготвеното парче плат.За предпочитане е процедурата да се прави вечер преди лягане.Повтаря се  10-12 дни.д-р Лиляна Аврамова./В-к"Зн" бр.10-97 год./

 3."Аз оздравях"-С природен лек срещу болка и оток в коляното:Коляното ми се подуваше и болката беше доста силна.Оказа се ,че смазването в ставата е недостатъчно.Това с което се излекувах,са следните  натурални продукти :300 г. целина-листа и стебла,смлени в машинка за  месо,750 мл. ябълков оцет и 1 кг. пчелен мед.Тези продукти се смесват, разбърква се добре,като от сместа се взема по 1 с.л. 3 пъти дневно преди  ядене .Сместа се съхранява в хладилник.От както вземах тази смес,вече 6-7 години нямам оплаквания.Хубаво е поне веднъж годишно да се взема тази  доза .Трябва да се спазва и хранителен режим:много плодове и зеленчуци,
пълнозърнест хляб и месо в ограничени количества.Тази рецепта е много полезна за подмладяване на ставите/при шипове/,както и при артрит в съчетание с програма за прочистване на организма./Веселина Янкова инж. химик София./В-К "ЗН"бр.36-2001 год./

4.При течност в колянната става 3-4 конски кестена се настъргват на ренде и се омесват с 1-2 филиики ръжен хляб предварително накиснат  в оцет и изцеден.Налага се като компрес на болното място,превързва се и се преспива цяла нощ./Св.Христов.В-к"Зн"бр.43-1998 год.
 
5.Как излекувах болки в коленете си "Аз оздравях" .Най-напред ме заболя коляното на левия,а  след това и на десният крак.Болките се засилваха и се получиха отоци.Диагнозата беше остеопороза,ревматизъм,износване на ставният хрущял,шипове.Предписаха ми инжекций,нагревки,мазане с финалгон,но полза почти нямаше.Започнах да пия чай от 3 билки:блатен тъжник,кора от върба и червен кантарион.Тези растения ме върнаха към нормален живот.Чаят от тях приготвях като в 500 мл. вода слагах по 50 г. от всяка билка.Щом водата завираше махах съда от огъня и оставях да кисне 30 мин.Този чай изпивах за 2 дни по 1 винена  чаша преди ядене.След известно време почусвах,че болките утихват и отоците спадат и започвам да се движа свободно.След 4 месеца се почуствах съвсем дообре.И след 10 години се чуствам добре.,но профилактично пия от сместа./Георги Атанасоов-агроноом./В-к"Зн"бр.12-2001 год./

6.Вземат се 300 г. целина /листа и стебла смлени/ 750 мл. ябълков оцет и 1 кг. мед.Те се смесват и се взема по 1 с.л.3 пъти дневно  преди ядене.Сместа се съхранява в хладилник./Веселина Инкова инж.химик.В-к "Зн"бр. 36-2001 год./
 
Източник: http://indigota.com/index.php?topic=3119.0#ixzz2DJVbQ0Gv

 
 
 Разбива се едно яйце, добавя се настърган домашен сапун и 1 кафена лъжичка високоградусова ракия / първак, първоток / . Това се разбърква добре да стане гъста каша . Намазва се на коляното и се превързва с марля ,бинт или нещо друго и така се спи през нощта. Не са нужни много процедури за постигане на ефект - от 1 до 5 пъти би трябвало да има резултат.


Източник: http://indigota.com/index.php?topic=3119.0#ixzz2DJVzp2pG
Свинска мас срещу ставни болки
Ако имате ставни болки, можете да пробвате да си помогнете със свинска мас, която комбинирана с други продукти може да ви донесе облекчение.

1. Местата, в които чувствате болка, се намазват с леко с газ (за осветление) и след това внимателно се разтриват с пречистена свинска мас. ястото Мястото се увива с вълнено парче плат и се пренощува с превръзката. На сутринта се измива с топла вода и сапун. След няколко процедури ставните болки изчезват или настъпва значимо облекчение.
 
(Пречистването на маста става, като същата се превари 1-2 пъти, оставя се да изстине и се отделя лесно от водата, тъй като се вдига отгоре след изстиването.) 
2. Стриват се на прах 10 аспирина (може да се купи аспирин на прах) и се смесват добре с 3 супени лъжици пречистена свинска мас. С получената смес се разтриват болните места, след което се покриват с памучен или вълнен плат. Пренощува се, а на сутринта се измива с топла вода. Необходими са няколко процедури за достигане на желания ефект.
Рецепта за ставни болки и шипове

 

   
 
Ще ви предложим една изпитана рецепта за ставни болки и при шипове - при това не струва нито стотинка. 
Взема се хартия (може и вестник, но сгънат на две) и върху нея се слага памучен плат (парцал), по-голям от болното място, за да не се цапа целият. Върху него се слага една или две супени лъжици дървена пепел и с лъжицата се сипва вода върху пепелта. Размазва се на плата, докато стане като синапена лапа, но трябва да не стига до краищата на плата. Така приготвеният компрес се налага на болното място, което предварително е намазано добре с някаква мазнина (мас, олио и др.). Отгоре се завързва с нещо по-плътно и по-голямо - хем да не цапа, хем да се получи нещо като загряващ компрес. 

ВНИМАНИЕ! 
Стои се най-много един час, защото пепелта гори. 
Прави се два или три пъти всеки ден или през ден, но не повече. 
След време може да се повтори, по желание.

 



 
Болки в коленете
 

Много хора страдат от болки в коленете, но причините са различни.Често стари травми, неизлекувани инфекциозни заболявания могат да оставят тежки последици. Възможно е болките да са резултат на тежки заболявания като артрит, ревматизъм, артроза, болест на Бехтерев, остеопороза и др..

 Коляното е твърде деликатна част от човешкото тяло, но хората твърде често не му отдават голямо значение. Едва когато при промяна на времето, при тежка умора или възпалителен процес коленете започват да болят, се замисляме от какво произтича болката, която понякога не ни позволява даже да заспим. Нашият съвет е да не се подценяват болките в коленете, а своевременно да се потърси лекарска помощ, тъй като всички елементи, изграждащи коляното могат да бъдат засегнати в една или друга степен. При подценяване на болките-сигнал за заболяване-може да се стигне до обездвижване, оттоци, тежки възпаления. Самолечението никога не е довело до нищо добро, няма да помогне и в този случай. Не е желателно да прилагате безразборно локални намазвания с мехлеми-медицински, а понякога и “бабешки цярове”. Надяваме се, че помните мъдростта: “За всяка болка си има цяр.”,  значи трябва да се открие точната причина, за да се избере точното лекарство. Понякога не е никак лесно да се установи от какво болят коленете, но си струва да се изтърпят мъките от висенето пред лекарските кабинети, за да имате здрави колене.

 

Накратко какво представлява коляното.
В колянната става се свързват три кости: бедрената кост (или фемур), голямопищялната кост (голямата кост на подбедрицата, тибия) и капачето (патела). Капачето ляга върху другите две кости в предната част на ставата и се плъзга, когато коляното се прегъва. То предпазва и осигурява на ставата правилна работа. Контактуващите в ставата краища на трите кости са покрити със ставен хрущял - твърд и еластичен материал, който "обира" натоварването в ставата и осигурява гладкото плъзгане на повърхностите й.

Между костите на колянната става се намират две "възглавнички" от дебел и здрав хрущял, наречени менисци. Всеки от тях има формата на дисковиден полумесец. Те се разполагат между  повърхностите на бедрената и голямопищялната кост във вътрешната и външната част на всяка колянна става.

Всяко коляно има два мениска - вътрешен и външен. Менисците поемат част от натоварването върху долната част на крака, разпределят поравно тежестта върху големия пищял, спомагат за добрата дейност на ставата и подобряват стабилността й.

Връзките са здрави и еластични ивици от тъкан, които свързват кост с кост и придават устойчивост и здравина на ставите. Четири лигамента (връзки) свързват бедрената кост с големия пищял: предна кръстна връзка - разположена е по средата, във вътрешността на ставата и предпазва тибията (големия пищял) от приплъзване напред спрямо бедрената кост; задна кръстна връзка - също разположена във вътрешността на ставата и предпазва тибията от приплъзване назад спрямо бедрената кост; латерална колатерална връзка (външна странична връзка)  - разположена е от външната страна на коляното и го предпазва от изместване или изкривяване встрани от тялото; медиална колатерална връзка (вътрешна странична връзка) – тя е разположена от вътрешната страна на коляното и го предпазва от изместване или изкривяване навътре (в посока към другото коляно).
Основно две групи мускули осъществяват движението в колянната става: четириглавият бедрен мускул разгъва подбедрицата в коляното, а мускулите по задната част на бедрото се залавят между тазобедрената става и горната част на подбедрицата и осъществяват сгъване в коляното.

Сухожилията са здрави тъканни "шнурове", които свързват мускулите с костите. Двете основни групи сухожилия около колянната става са сухожилието на четириглавия бедрен мускул, което обхваща капачето и свързвайки бедрената кост с големия пищял, придава стабилност на ставата отпред.
Сухожилията на задните бедрени мускули, свързват мускулите сгъвачи на бедрото с големия пищял, като обхващат коляното от вътрешната и външна страна.По този начин те стабилизират ставата отзад и частично отстрани.

Сами разбирате колко сложно е устроена нашето коляно и колко грижливо трябва да се отнасяме към него. Известно е, че жените повече се грижат за коленете си, макар мотивите им да са свързани с естетичния вид на женските крака. Все пак леките масажи с козметични кремове, целта разбира се е кожата да изглежда добре, радват дамските коленца. Последното беше в стил шега, но съвсем сериозно напомняме, че при болки в коленете трябва професионална медицинска помощ.

Въпреки това има някои упражнения, които облекчават болката, ако тя вече се е появила.
1. Седнете на табуретка така, че ходилата да са стъпили добре на пода. С длан, леко сгъната като паничка, потупвайте по капачките и на двете колена. Един цикъл да бъде над 100 потупвания. Почивка. Втори цикъл. Упражнението трябва да се прави често. Ако ви се струва трудоемко, сетете се, че докато гледате телевизия, можете да си помогнете. Старайте се потупванията да са равномерни и леки, за да не си навредите, вместо да облекчите болките. Чували сте навярно израза: ” Ставите обичат да ги галят.”.

2. От изправено положение придвижете единия крак леко напред и опрете петата му на пода. Другият опорен крак е леко сгънат. Навеждате се към предния крак и започвате да търкате с две ръце коляното от всички страни, докато го загреете добре. Тъканите и сухожилията от задната страна трябва да се затоплят, да станат меки и отпуснати. Повтаряте същото с другия крак. Обикновено се правят по три пъти през деня подобни манипулации. Не може да се определи колко време трябва да отделите за това упражнение, това зависи от ръста ви, пълнотата и други фактори. Търкането трябва да е с умерена енергичност. В никакъв случай не действайте грубо.
 
3 Вдигнете бавно ръце нагоре, докато се изпънете максимално. С рязко и енергично движене надолу, сякаш изтръсквате нещо, приклекнете, без да отлепвате ходилата, движете ръцете,  докато минат покрай и назад от подбедриците. Изправете се плавно. В крайната фаза тялото трябва да е изправено, а ръцете да сочат надолу и леко назад. Отново бавно се изпъвате нагоре максимално. Повтаря се три серии по 12 пъти.
 
4. Заставате в удобна за вас позиция с ходила, сочещи в една посока, като единият крак е по-напред от другия. Ширината и дължината на стойката зависят от болката и силата на краката ви. Започнете да правите кръгове с длани, успоредни на земята, ръцете да са успоредно пред вас. Тежестта се пренася от предния на задния крак, напред и назад. Горната част на тялото остава колкото може по-изправена. Краката и тазът се движат само напред и назад, а не се въртят. Кръговете с ръцете трябва да се правят няколко десетки пъти в едната, а после също толкова в другата посока. При най-малката умора - разменяте краката така, че другият да стане преден.
Идеята е упражнението да се практикува колкото се може по-често, като се почне от висока позиция и постепенно се увеличава разстоянието между краката и се понижава височината на равнината, в която се правят кръговете. Следващото утежняване е чрез увеличаване на времето и забавяне на движенията. От това упражнение коленете се натоварват динамично и отделните групи мускули имат възможност да починат в различните фази на движението. В най-трудния вариант от тази стойка може да се бърше пода при почти изправен гръбнак. Това означава, че коленете ви са в идеална форма. В никакъв случай не трябва да се усеща силно натоварване. Утежняването на упражнението трябва да е приятно и постепенно.


За всички, които активно спортуват, е добре да имат предвид следното:

1.Преди всяка тренировка направете обща качествена разгрявка.                                                     

2.Ако имате болки в коленете, се разтягайте, преди да започнете упражненията.
Ето едно добро упражнение за разтягане на бедрената фасция: легнете на лявата си страна, свийте десния крак, хванете здраво глезена на десния крак с дясната ръка и с дясното коляно очертайте въображаем квадрат. Повторете 6 пъти с всеки крак.

3.Заздравявайте мускулите около коляното.
Легнете на лявата страна, вдигнете максимално десния крак. Коляното е насочено напред. Повторете 6-12 пъти на всяка страна. Легнете по корем, свийте десния крак, така че петата да сочи към тавана. Повдигнете леко бедрото от пода и изнесете крака встрани. Движението е от бедрото. Повторете 10 пъти на всяка страна.
 
4.Разнообразявайте обичайните си упражнения с каране на велосипед, велоергометър, бягане, леки подскоци. Това ще развие и другите мускули на краката и ще осигури по-надеждна опора за коляното.

5.Много полезно е ходенето на колене, но задължително на мека постелка или с меки подложки на коляното, за да не се травмира то.

6.Ако имате болки в коленете, преценявайте по време на тренировка кога трябва да поставите наколенки или ластични бинтове. Вече сме споменавали, че не е редно да стоите постоянно с тях поради затрудняване на кръвообращението.

Зачервени колене издават ревматизъм.


 

http://www.fitnes-bg.com/%D4%E8%F2%ED%E5%F1/%CF%EE%EB%E5%E7%ED%EE/%CC%E5%F2%E5%EE%F0%E8%E7%EC%FA%F2_%E8_%E1%EE%E1%EE%E2%E8%F2%E5_%F5%F0%E0%ED%E8_2006110959/